Pharmavit Calcium 500 mg 20 šumivých tablet Pharmavit

Pharmavit Calcium 500 mg 20 šumivých tablet

79 Kč

Ve slevě je Pharmavit Calcium 500 mg 20 šumivých tablet od producenta Pharmavit - tento artikl je v tuhle chvíli za výhodnou cenu 79.00 CZK. Poskytujeme vám příjemný nákup z vašeho počítače, tabletu či smartphonu. Běží vám čas na BEZPLATNOU dopravu k objednávkám v hodnotě 1000 Kč a víc! Vy tak neplatíte nic navíc!

Výrobce: 
SKU: 8595165288506
Do obchodu

Popis

Pharmavit

Unikátní Pharmavit Calcium 500 mg 20 šumivých tablet od oblíbeného výrobce Pharmavit - tento artikl nepropásněte za bombastickou cenu 79 Kč. Ve slevě nabízíme nepřeberné množství dalších položek. Zásilky nad 1000 Kč k vám budou dopraveny BEZPLATNĚ. Ať vám ušetřené korunky udělají hodně radosti.
CALCIUM 500 mg PHARMAVIT
šumivé tablety

DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI A VÝROBCE:
WALMARK, a.s., Třinec, Česká rapublika

SLOŽENÍ:
Léčivé látky: Calcii carbonas 1250 mg (t.j. 500 mg vápníku), Riboflavini natrii phosphas 0,2 mg v 1 tabletě.
Pomocné látky: kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, makrogol, sodná sůl sacharinu, citronová příchuť.

INDIKAČNÍ SKUPINA:
Soli a ionty pro p.o. užití

CHARAKTERISTIKA:
Šumivé tablety citronové příchuti s obsahem vápníku, který je nutný pro správnou funkci svalů a nervů, pro růst kostí a zubů. Denní potřeba vápníku se pohybuje mezi 500 až 2000 mg a zvyšuje se v těhotenství, v době kojení a během růstu. Riboflavin je důležitou součástí enzymatických systémů nezbytných pro látkovou výměnu.

INDIKACE:
Přípravek se používá ke krytí zvýšené potřeby vápníku v období růstu, v těhotenství a během kojení. Na doporučení lékaře se používá jako součást léčby u řídnutí kostí (osteoporózy), měknutí kostí (osteomalácie), u chorobně zvýšené propustnosti kapilár při alergických reakcích, jako podpůrná léčba spasmofilie a tetanie (zvýšená nervová dráždivost se sklonem ke svalovým křečím) a podporuje také hojení zlomenin.

Přípravek mohou užívat dospělí včetně těhotných a kojících žen, děti od 5 let i mladiství. Přípravek neobsahuje cukr, je vhodný i pro diabetiky.

KONTRAINDIKACE:
Přípravek nesmí užívat nemocní přecitlivělí na látky obsažené v přípravku nebo nemocní s těžkou poruchou funkce ledvin a ledvinovými kameny, nemocní se zvýšenou hladinou vápníku v krvi ( např. při onemocnění příštítných tělísek ) a při hypervitaminóze D. Nemocní, kteří užívají digoxin, mohou vápník užívat jen se souhlasem ošetřujícího lékaře a pod jeho kontrolou.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
Přípravek Calcium 500 mg Pharmavit je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout zácpa, nechutenství nebo tlak v nadbřišku.

Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
Přecitlivělost na přípravek se může projevit náhle vzniklým otokem obličeje s poruchami dýchání, vyrážkou a svěděním kůže. V tomto případě ihned přerušte užívání přípravku a vyhledejte lékaře!

INTERAKCE:
Účinky přípravku Calcium 500 mg Pharmavit a jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat.

Vápník může zesilovat účinek a zhoršovat snášenlivost kardiotonik (např. digoxinu) , snižovat účinek některých antibiotik (tetracyklinů a kanamycinu) a vitaminů rozpustných v tucích (vitamin A a D), protože snižuje jejich vstřebávání. Vstřebávání vápníku zhoršuje kyselina fytová a šťavelová, soli hořčíku, draslíku a sodíku. Při současném užívání přípravků s vitaminem D vzniká riziko hyperkalcémie (nadměrné množství vápníku v krvi).

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB POUŽITÍ:
Pokud lékař neurčí jinak, užívají dospělí 1-2 tablety denně. Dětem od 5 let a dospívajícím do 24 let podávejte 1krát denně 1 tabletu. Tablety se nechají roz

Parametry produktu Pharmavit Calcium 500 mg 20 šumivých tablet

  • Název: Pharmavit Calcium 500 mg 20 šumivých tablet
  • Cena: 79 Kč
  • Výrobce: Pharmavit
  • EAN: 8595165288506
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce